آرتیان

لوگو آرتیان

نکاتی که باید قبل از خرید تین کلاینت در نظر گرفته شود

انتخاب Thin Client یک تصمیم بسیار مهم برای کسب و کار شما است. در این مقاله تعدادی سوال مطرح شده که با پاسخگویی به آنها می توانید در هنگام خرید تین کلاینت بهترین را انتخاب نمایید. این یک تصمیم مهم با تأثیر بالقوه مهم بر OPEX شما و همچنین امنیت و عملکرد محیط محاسبات کاربر نهایی شما است.

نکاتی برای انتخاب تین کلاینت

1. هنگام انتخاب تین کلاینت، بلند مدت فکر کنید

یکی از مزایای کلیدی زیرساخت‌های Thin Client این است که سال‌ها دوام دارند. در بسیاری از موارد می توان آنها را به مدت 8 سال یا بیشتر مورد استفاده قرار داد، یعنی دو برابر طول عمر رایانه های شخصی سنتی. به همین دلیل است که هنگام ارزیابی تأثیر زیرساخت Thin Client، مهم است که درازمدت فکر کنید.

تغییرات را در نظر بگیرید

دلیلی که امروز تین کلاینت خود را خریداری می کنید ممکن است طی چند سال بعد تغییر کند. به یاد داشته باشید که فناوری با سرعت بسیار بالایی در حال تغییراست و هنگامی که این با دستگاه هایی ترکیب می شود که قابلیت ماندگاری 8 تا 10 سال را دارند، دلیلی برای تأمل وجود دارد. توصیه می شود دستگاهی را انتخاب کنید که بتواند نیازهای در حال تغییر را برطرف کند.

محاسبه ROI

برخلاف رایانه های شخصی که معمولاً 3 تا 5 سال عمر می کنند، Thin Client می توانند تا 10 سال عمر کنند. خرید تین کلاینت را نباید با کامپیوتر شخصی مقایسه کرد زیرا ماندگاری آن به شدت متفاوت است. از آنجایی که بیشتر سناریوها به داده های راه دور (برنامه مجازی یا دسکتاپ) متکی هستند، تقاضا برای خود دستگاه زیاد نیست. می‌توان تین کلاینت‌ها را به‌عنوان «ترمینال‌های گنگ» در نظر گرفت که شبیه به نحوه عملکرد ماوس و صفحه‌کلید برای سال‌ها بدون نیاز به توجه زیاد است. بسیاری از شرکت‌ها متوجه می‌شوند که هزینه تین کلاینت‌ها گاهی بسیار نزدیک به رایانه‌های شخصی است، اما مزایایی را که Thin Client از نظر امنیت، سهولت، سادگی مدیریت، پارامترهای شبکه و سایر هزینه‌های مربوط به نگهداری رایانه‌های رومیزی سنتی ویندوز به ارمغان می‌آورد، در نظر نمی‌گیرند.

اکثر تین کلاینت ها دارای 3 سال ضمانت هستند که معمولاً تا 5 سال قابل تمدید است. اما اگر در سال اول هیچ اتفاقی برای دستگاه نیفتد، این احتمال وجود دارد که دستگاه برای چندین سال آینده خوب باشد. همچنین ایده خوبی است که چند دستگاه یدکی داشته باشید زیرا دریافت جایگزینی از فروشندگان ممکن است زمان بر باشد و شما نمی خواهید خود را با یک کاربر غیرمولد بیابید.

2. انتخاب گزینه سخت افزاری مناسب

روشن کردن پیامدهای گزینه‌های سخت‌افزاری برای اطمینان از تجربه کاربری خوب و ادغام نرم‌افزار Thin Clients در فضای کاری کلیدی است.

سخت افزار THIN CLIENT

علاوه بر بررسی پردازنده ها و قابلیت کارت گرافیک، باید قطعات و قابلیت تغییر آنها را نیز در نظر گرفت. اکنون بسیاری از دستگاه‌ها با عناصر خاصی مانند حافظه یا فلش دیسک لحیم شده به مادربرد عرضه می‌شوند به این معنی که امکان ارتقا وجود ندارد. همچنین فروشندگانی وجود دارند که بایوس را قفل می کنند به این معنی که در آینده تغییراتی در سیستم عامل وجود نخواهد داشت.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کرد، استحکام دستگاه است. برخی از دستگاه ها از مواد پلاستیکی و برخی دیگر از مواد فلزی قوی تر ساخته شده اند. برخی از دستگاه ها نسبت به سایرین در شرایط سخت یا گرما مهارت بیشتری دارند.

پشتیبانی فیزیکی محیطی

هنگام انتخاب Thin Client یا Zero Client، تجهیزات جانبی که به نقطه پایانی متصل می شوند را در نظر داشته باشید. این می تواند دستگاه های مختلفی از جمله چاپگر، اسکنر، کارت خوان، هدفون، پد امضا، و غیره باشد… سعی کنید گزینه های خود را باز نگه دارید زیرا ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند.

پشتیبانی مانیتور

گزینه های پشتیبانی و پیکربندی چند مانیتور تا حد زیادی به پردازنده دستگاه و همچنین کارت گرافیک بستگی دارد. تین کلاینت های مختلف با گزینه های ورودی متفاوتی مانند HDMI، DisplayPort، VGA و DVI عرضه می شوند. برخی دارای 1، 2 یا 3 گزینه نمایش هستند. مبدل‌های نمایشگر بسیار متداول هستند و ممکن است برای رفتن از یک ورودی نمایشگر به ورودی دیگر استفاده شوند، بنابراین اگر دستگاه مورد نظر ورودی نمایشگر را برای نمایشگرهای دلخواه شما یا مانیتورهایی که در جای خود دارید نداشته باشد، پایان دنیا نیست.

قابلیت حمل

بیشتر Thin Client به شکل نسبتاً کوچکی ارائه می‌شوند، بنابراین می‌توان آن‌ها را به راحتی با مانیتور، صفحه‌کلید و ماوس حمل و تنظیم کرد. همچنین گزینه های نرم افزاری برای تبدیل هر رایانه شخصی به Thin Client وجود دارد. بنابراین برای کاربرانی که سفر می‌کنند و به لپ‌تاپ نیاز دارند، می‌توانند به راحتی به Thin Client ایمن تبدیل شوند. همچنین گزینه ای برای اجرای سیستم عامل Thin Client از USB وجود دارد.

استفاده مجدد از دستگاه ها در مقابل سخت افزار THIN CLIENT

بخش بزرگی از ارزش Thin Client در سیستم عامل و ابزارهای مدیریتی ارائه شده است. سخت افزار مهم است اما بعداً به ترتیب اهمیت می آید. قبل از خرید نقاط پایانی سخت‌افزاری جدید، عاقلانه است که سخت‌افزاری را که در حال حاضر موجود است ارزیابی کنید و تعیین کنید که آیا استفاده مجدد از آن در دستگاه‌های Thin Client با استفاده از سیستم‌عامل ارائه‌شده توسط فروشنده تین کلاینت مناسب است یا خیر. اگر آنها قدیمی نیستند، ایده آل است که آنها را به سادگی به Thin Client تبدیل کنید. امروزه بسیاری از فروشندگان Thin Client این خدمات را ارائه می دهند.

تغییر کاربری سخت افزار همچنین می تواند برای نیازهای سخت افزاری جدید نیز منطقی باشد. باید به یاد داشته باشید که سخت افزار یک بازی اعداد است و فروشندگانی که حجم زیادی تولید می کنند برتری خواهند داشت. بنابراین، خرید سخت افزار Thin Client Computer از یک فروشنده معتبر سخت افزار و سپس کار با فروشنده Thin Client در بخش نرم افزار ممکن است مقرون به صرفه تر باشد. اکثر فروشندگان Thin Client هرگز نمی توانند با انتخاب دستگاه ها و هزینه ای که تولید کنندگان بزرگ دسکتاپ ارائه می کنند رقابت کنند، به خصوص وقتی صحبت از لپ تاپ ها و همه دستگاه ها در یک دستگاه باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *