آرتیان

لوگو آرتیان

تفاوت تین کلاینت و زیرو کلاینت چیست

تین کلاینت ها و زیروکلاینت ها به عملکردهای پیشرفته، اتصال قوی، امنیت، ارتقاء نرم افزار و سخت افزار کمک می کنند. هر دو دستگاه نقطه پایانی هستند، عملکرد آنها بالاست و نقش مهمی در مدیریت سیستم محاسبات متمرکز دارند.اما تفاوت هایی با یکدیگر دارند . در این مقاله به تفاوت تین کلاینت و زیرو کلاینت می پردازیم.

تین کلاینت چیست؟

تین کلاینت ها دستگاه های سبک وزن و کم هزینه ای هستند که از یک سرور برای انجام عملکردهای فناوری اطلاعات پشتیبانی می کنند. آنها اجزایی دارند که می توان انتظار داشت در همتایان کلاینت خود از جمله پردازنده، حافظه، ذخیره سازی، پورت های USB و سیستم عامل پیدا کنند. نصب و مدیریت آسان، Thin Client ها راه حل های محاسباتی مقرون به صرفه ای هستند که می توانند برای کارکرد پروتکل هایی مانند Microsoft RDP، Teradici PCoIP، Citrix HDX و VMware Blast Extreme استفاده شوند. این کار اتصال به ماشین راه دور مجازی یا فیزیکی شما را تسهیل می کند و از آنجا می توانید به برنامه های مجازی دسترسی داشته باشید.

به غیر از حافظه و ظرفیت ذخیره سازی، اکثر داده های یک Thin Client در یک سرور راه دور ذخیره می شود. و حتی اگر کلاینت نقصی داشته باشد، می توان آن را در عرض چند ثانیه از بقیه دستگاه ها جدا کرد. سپس مدیران می‌توانند دستگاه دیگری را در اختیار کاربران قرار دهند که حاوی همان داده‌های موجود در سیستم قدیمی است، بنابراین بهره ‌وری ثابت را حفظ می‌کند. شرکت هایی که به یک پلت فرم موثر برای مدیریت مقرون به صرفه و ساده برنامه های IT در دستگاه های مختلف نیاز دارند، می توانند از راه حل VDI Thin Client بهره مند شوند. کارمندان می‌توانند به محیط‌های دسکتاپ مجازی دسترسی داشته باشند که به‌طور مرکزی در مرکز داده ذخیره و مدیریت می‌شوند، که یک محیط کاری امن را ارائه می‌دهد و در عین حال دسترسی کاربران به برنامه‌ها را از هر مکان و دستگاهی فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید: تین کلاینت چیست؟

تین کلاینت آرتیان

زیرو کلاینت چیست؟

Zero Clients را می توان به عنوان مدل های محاسباتی بسیار نازک با ضریب فرم بسیار کوچک که با VDI استفاده می شود، تعریف کرد. Zero Clients  مانند Thin Clients به راحتی قابل تنظیم و استفاده است. علاوه بر این، آنها نیاز به بروز رسانی کمی دارند و نیازی به پیکربندی ندارند.  با این حال، بر خلاف Thin Clients که از سیستم عامل استفاده می کنند، Zero Clients سیستم عاملی را نصب می کند که به شما کمک می کند به دستگاه راه دور خود متصل شوید.  بسیاری از نمایش‌ها و پیشرفت‌های رمزگشایی در سخت‌افزار خاص رخ می‌دهند و در نتیجه کارایی Zero Clients را افزایش می‌دهند. چیپست Teradici Tera2 از بسیاری از شناخته شده ترین Zero Client ها پشتیبانی می کند. این Zero Client ها از پروتکل PCoIP برای تسهیل اتصال از راه دور، تسریع سخت افزار اختصاصی در میزبان ها و ارتقای تجربه کاربر استفاده می کنند.

شباهت های اصلی Zero Client و Thin Client

تفاوت زیرو کلاینت و تین کلاینت

جمع بندی

با توجه به توضیحاتی که در این مطلب داده شد باید با توجه به نیازمندی ها ، بررسی تفاوت تین کلاینت و زیرو کلاینت بهترین را انتخاب نمایید. هنگامی که یک کاربر به مدیریت آسان، امکانات گرافیکی عالی، راه اندازی سریع و قدرت بسیار کم نیاز دارد، زیروکلاینت مفید است. اما هنگامی که نیاز به انعطاف پذیری بالا، اتصال آسان به برنامه سرور و همچنین توانایی عملکرد برای نصب برنامه ها وجود دارد، تین کلاینت توسط کاربر ترجیح داده می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *