آرتیان

لوگو آرتیان

مزایای تین کلاینت

در حالی که کامپیوترهای رومیزی یا لپ تاپ سنتی هنوز توسط بسیاری از مشاغل استفاده می شود، تین کلاینت گزینه دیگری است که محبوبیت آن رو به افزایش است. اساساً، تین کلاینت، یک کامپیوتر بدون بدنه است که برای انتقال از راه دور با یک سرور که تمام بار محاسباتی را که کامپیوتر محلی به طور معمول مدیریت می کند، کار می کند.

تین کلاینت ها دارای چندین مزیت هستند، اما چند معایب را نیز باید در نظر گرفت. در اینجا اطلاعاتی وجود دارد که باید بدانید تا تصمیم بگیرید آیا تین کلاینت ها برای کسب و کار شما مناسب هستند یا خیر.

بیشتر بخوانید: تین کلاینت چیست؟

مزایای Thin Clients

بیایید به راه های مختلفی که تین کلاینت ها می توانند زیرساخت شما را بهبود بخشند نگاه کنیم.

فضا

جای تعجبی ندارد که تین کلاینت ها از نظر فیزیکی کوچک هستند. این بدان معناست که در مناطقی که فضای زیادی برای کار ندارید، تین کلاینت‌ها می‌توانند بدون اشغال فضای زیادی، دسترسی کاربر را به دستگاه فراهم کنند. علاوه بر این، از آنجایی که تین کلاینت ها بار سنگین را به یک سرور واگذار می کنند، برای خنک کردن قسمت های داخلی دستگاه به «اتاق تنفس» زیادی برای فن ها نیاز ندارند.

اگر کسب و کار شما دارای فضای کاری صنعتی است که گرد و غبار و زباله ممکن است عملکرد یک کامپیوتر معمولی را مختل کند، تین کلاینت می تواند انتخاب مناسبی باشد.

هزینه های پایین تر

در دراز مدت، استفاده از تین کلاینت ها باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. از آنجایی که قطعات داخلی کمی دارند، راه های زیادی وجود ندارد که کامپیوتر بتواند از نظر فیزیکی خراب شود. علاوه بر این، اتصال و راه‌اندازی آن‌ها آسان است که در هزینه‌های IT شما صرفه‌جویی می‌کند.

با تین کلاینت ها نیز طول عمر بیشتری را تجربه خواهید کرد. بدون قطعات داخلی متحرک و سیستم عامل/نرم‌افزاری که روی سرور کار می‌کند، نسبت به یک کامپیوتر معمولی دیرتر منسوخ می‌شود.

امنیت بیشتر

کاربرانی که به‌طور تصادفی بدافزار را نصب می‌کنند یا سیستم‌های شما را به خطر می‌اندازند، همیشه یک تهدید برای رایانه‌های شخصی اختصاصی است. با استفاده از تین کلاینت، کاربران فقط از طریق یک اتصال شبکه که شما آن را کنترل می کنید، به سرور (که برای استفاده از رایانه خود باید به آن متصل شوند) دسترسی دارند. بنابراین، می‌توانید قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای امنیت تعریف کنید تا اطمینان حاصل کنید که بدافزار و سایر مشکلات دور نگه داشته می‌شوند.

از آنجایی که تمام فعالیت‌ها در یک مکان متمرکز می‌شوند، به راحتی می‌توان به آنچه در حال وقوع است توجه کرد و هر فعالیت مشکوکی را فوراً بررسی و برطرف کرد.

مدیریت آسان تر

هنگامی که هر کارمندی کامپیوتر خود را دارد، فناوری اطلاعات شما باید با امکانات هر کامپیوتری که با مشکلی مواجه می‌شود (چه با سخت‌افزار یا نرم‌افزار) روبرو شود. با استفاده از تین کلاینت‌ها، همه از راه دور به یک سرور (یا چندین سرور) متصل می‌شوند که باعث می‌شود زمان کمتری برای راه‌اندازی، اجرای به‌روزرسانی‌های ویندوز و رفع مشکلات رایج صرف شود.

باز هم، قرار گرفتن همه چیز در مرکز به این معنی است که زیرساخت شما کارآمدتر کار می کند. علاوه بر این، هنگامی که تین کلاینت ها نیاز به تعویض دارند، می توان آنها را به راحتی با دستگاه دیگری تعویض کرد و فقط یک لحظه طول می کشد تا صفحه کلید، ماوس و مانیتور به صفحه کلید جدید متصل شود. تمام داده ها در سرور ذخیره می شوند، به این معنی که اگر یک تین کلاینت در یک فاجعه از بین برود یا به سرقت شود، چیزی از دست نمی دهید.

بهره وری انرژی

از آنجایی که تین کلاینت‌ها کوچک‌تر هستند، انرژی بسیار کمتری نسبت به رایانه‌های شخصی معمولی مصرف می‌کنند. آنها همچنین گرمای کمتری نسبت به دسکتاپ یا لپ تاپ تولید می کنند و نیازی به تعویض قطعات مکانیکی و دور ریختن قطعات قدیمی ندارند. همه اینها منجر به یک عملیات “سبز” برای شما می شود که در دنیای تجارت امروز ارزشمند است!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *